Διαδικτυακό φεστιβάλ μουσικής με τη συμμετοχή της πατρινής χορωδίας BelCantes

0
100

Πλησιάζει η μεγάλη γιορτή της χορωδιακής μουσικής! Το Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Πρέβεζας σε συνεργασία με το Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Μιούζικαλ Θεσσαλονίκης σας προσκαλούν να παρακολουθήστε το Διαδικτυακό φεστιβάλ στις 17 και 18 Οκτωβρίου 2020!

Παρακολουθήστε το ζωντανά το Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020 στις 19.00(ώρα Ελλάδας) και την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020 στις 11.00 (Ώρα Ελλάδας) σε live streaming από το κανάλι του Διεθνούς Χορωδιακού Φεστιβάλ Πρέβεζας στο YouTube

Ή μέσω της σελίδας μας στο facebook / Or through our facebook page at

Aπό την πόλη της Πάτρας συμμετέχει η βραβευμένη γυναικεία χορωδία BelCantes  του Αγίου Ανδρέα Εγλυκάδας.

Συμμετέχουν οι χορωδίες: / Choir’s Participation

Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Πρέβεζας / Preveza International Choral Festival

1. ArteCanto y Ensamble Choir

Carmen Giovanna Montaño

Santa Cruz, Bolivia

2. “Tonos Humanos”

Cecilia Espinosa Arango

Medellin, Colombia

3. Cecilia Espinosa Chamber Choir

Cecilia Espinosa Arango

Medellin, Colombia

4. Ao Naga Choir

Akala Akangmeren

New Delhi, India

5. Tawayra Música Vocal de las Américas

Douglas Tarnawiecki

Mexico City, Mexico

6. Coro Masculino de Cámara “In Limine”

Pablo Morales Daal

Lima, Peru

7. Mešoviti hor “Ars vocalis”

Miroslav Arbanovski

Belgrade, Serbia

8. Children’s choir “Zvezdice” (“The Stars”)

Jelena Cvetković Crvenica

Leskovac, Serbia

9. Coral “Virgen de linarejos”

Rafael Funes Arjona

Linares, Spain

10. Lazika Çok Sesli Korosu

Emine Çolak

Instabul , Turkey

11. Sansev Oda Korosu

Emine Çolak

Instabul , Turkey

12. Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Korosu

Burcu Şimşek Dağ

Lüleburgaz, Turkey

13. Choir “Credo” of the Music school Nr. 2

Tetyana Mysʹ

Rivne, Ukraine

14. Χορωδία του Πολιτισμικού Σωματείου “Φιλαρμονία-Χριστόφορος Ιωάννου” Παναγιώτα Σανγβινάτσου

Αθήνα, Ελλάδα

15. Μικτή Χορωδία Δήμου Βριλησσίων

Γιώργος Σιτώτης

Βριλήσσια, Ελλάδα

16. Χορωδία “Φιλομήλα” του Μουσικού & Καλλιτεχνικού Συλλόγου Ευόσμου Θεσσαλονίκης

Άννα – Μαρία Κότσιφα

Εύοσμος, Ελλάδα

17. Χορωδία «Φωνωδία»

Ιωάννης Ιδομενέως

Ηράκλειο Κρήτης, Ελλάδα

18. Μικτή Χορωδία Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης

Ελευθερία Βούλγαρη

Λυκόβρυση – Πεύκη, Ελλάδα

19. Παιδική Χορωδία Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης

Ελευθερία Βούλγαρη

Λυκόβρυση – Πεύκη, Ελλάδα

20. Παιδική Χορωδία των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων “Ελληνοαγγλική Αγωγή”

Γιώργος Σιτώτης

Μαρούσι, Ελλάδα

21. Χορωδία BelCantes του Αγίου Ανδρέα Εγλυκάδας Πατρών

Έλενα Δρουκοπούλου

Πάτρα, Ελλάδα

22. Χορωδία Γονέων Μουσικού Σχολείου Πειραιά “Ex parente”

Γεώργιος Κανδρεβιώτης

Πειραιάς, Ελλάδα

23. Νέα Ευρωπαϊκή Χορωδία Π. Σ. Περαίας “Αγάπη”

Ελεονώρα Καλαϊτσίδου

Περαία, Ελλάδα

24. Μικτή Χορωδία Πρέβεζας “Αρμονία”

Ανέλια Στεφάνοβα

Πρέβεζα, Ελλάδα

25. Παιδική Χορωδία Πρέβεζας “Αρμονία”

Ανέλια Στεφάνοβα

Πρέβεζα, Ελλάδα

26. Παιδική Χορωδία Ι.Ν.Προφήτη Ηλία Πυλαίας

Ελεονώρα Καλαϊτσίδου

Πυλαία, Ελλάδα

Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ Μιούζικαλ Θεσσαλονίκης /

Thessaloniki International Musical Choir Festival

1. The Longfield Gospel Choir

Georg Weilguny

Longfield, Austria

2. Coral São João

Nando Mouchrek

São Luís, Maranhão, Brazil

3. Te Deum Adoramus Choir

Theodora Dimitrova

Sofia, Bulgaria

4. Children’s Choir “Studio Bulgarian Nightngale”

Sofia,Bulgaria

5. Library of Alexandria Choir and Orchestra

Nayer Nagui

Alexandria, Egypt

6. ElYoum Choir (Cairo Celebration Choir)

Nayer Nagui

Cairo, Egypt

7. Estonian National Girls’ Choir LEELO

Külli Kiivet

Tallinn, Estonia

8. Choir “River Rhythms”

Lorraine Florish

Cork, Ireland

9. The Forget Me Nots Choir

Norah Walsh

Dublin, Ireland

10. New Zealand Youth Choir

David Squire

Wellington, New Zealand

11. Asociación Cultural Brisas del Titicaca

Armando Vértiz Cayo

Lima, Peru

12. Chór Kameralny “The Belfersingers”

Łukasz Meyger

Gorlice, Poland

13. Männerstimmen Basel

Oliver Rudin

Basel, Switzerland

14. Vocalino

David Rossel

Wettingen, Switzerland

15. Urjwan choir

Bishr Issa

Tartous City, Syria

16. Beşiktaş Çocuk Korosu

Güneş Kaya

Beşiktaş, Turkey

17. Oriana Youth Female Choir

Galina Sphak

Odessa, Ukraine

18. Μικτή Χορωδία του ΜΓΣ Σιδηροδρομικών Θεσσαλονίκης “Ο Θερμαϊκός”

Eljona Eleni Sinjari

Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

19. Νεανική Χορωδία “Κοραής”

Βίκτωρ Γλυκίδης

Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

20. Σύνολο μουσικής μιούζικαλ και κινηματογράφου Μουσικού Σχολείου Λάρισας

Φρόσω Κτιστάκη

Λάρισα, Ελλάδα

21. “La Vita” Χορωδία Τρίπολης

Ελένη Αλεξοπούλου

Τρίπολη, Ελλάδα

Πηγή: dete.gr